Rezultate bune pentru echipele ialomițene în Liga 3

Recolta Gheorghe Doja egal acasă, CSM Fetești victorie în deplasare

Vineri și sâmbătă s-au disputat meciurile etapei cu numărul 17 din Liga 3. În Seria 3, cele două reprezentante ale județului Ialomița au obținut rezultate bune. Gazdă cu Înainte Modelu, Recolta Gheorghe Doja a trecut pe lângă o victorie care o sălta o poziție în clasament, peste adversara sa. Pentru Recolta Gh. Doja a înscris Gabriel Neagu în minutul 75, oaspeții au egalat în minutul 90 în urma unei lovituri de la 11 metri.

După ce etapa trecută CSM Fetești a câștigat trei puncte în deplasare la Înainte Modelu, iată că în această etapă a repetat istrava, câștigând toate cele trei puncte puse în joc în deplasarea de la Agricola Borcea. Feteștenii au condus la pauză cu 2-0, iar gazdele au înscris golul de onoare în minutul 60.

Etapa viitoare Recolta Gh. Doja are deplasare la FC II Voluntari (acolo unde poate scoate un rezultat bun), CSM Fetești va juca acasă cu liderul CS Afumați, o misiune am putea spune imposibilă.