După câțiva ani de muncă, de stres, de momente de cumpănă s-ar putea spune, în sfârșit am reușit să semnăm contractul de finanțare pentru proiectul de aductie gaze în zona noastră. Este vorba de cel mai mare proiect ca dimensiune și valoare din țară pe acest segment. Investiția totală pentru cele 10 localități este de peste 420 milioane de lei. Lăsând la o parte munca proiectanților, a consultanților, a primarilor, trebuie să subliniez sprijinul semnificativ al domnului viceprim-ministru Neacsu Marian și al președintelui CJ Ialomița, domnul Pavel Marian, sprijin care s-a dovedit eficient chiar decisiv pot spune. Alaturi de dânșii am avut onoarea să-i avem alături și pe domnul Stoica Alexandru, ministru secretar de stat in MDLAP, pe domnul prefect al județului Marin Constanți și pe domnișoara Raluca Dumitrescu, președinte al Agenției Naționale pt Mediu și Arii Protejate. Le mulțumim ca au onorat invitația noastră! Bineinteles ca au fost prezenți toți primarii localităților prinse in acest proiect. Am avut onoarea ca lider de proiect, sa semnez cel mai important contract de finantare din zona noastra. Le multumesc colegilor și tuturor celor care au contribuit la reușita acestui proiect major. Din partea constructorului avem garanția ca în vara aceasta vom demara lucrările și ca termen de execuție avem doi ani și jumătate. Doamne ajută și mult succes!

