Fotbal Liga 5, Seria I

AS Albești și Real Cosâmbești, victorii scontate la Sudiți și Gh. Lazăr, AS Căzănești învinsă la scor în deplasare la Săveni

AS Albești și Real Cosâmbești au câștigat detașat în deplasare la Ialomița Sudiți respectiv Recolta Gh. Lazăr II și s-au desprins în fruntea clasamentului după ce AS Căzănești a pierdut la scor în deplasare la Recolta Săveni.

SONY DSC

În opinia noastră, în condițiile în care mai sunt doar două etape de disputat cele două echipe vor termina campionatul pe aceste poziții, iar pentru a treia poziție pe podium lupta se va da între AS Căzănești și Recolta Săveni.

SONY DSC

Cel mai surprinzător rezultat din această etapă este victoria la scor obținută de FC Traian pe teren propriu în meciul cu Gloria Gura Ialomiței. Victorie scontată a Gloriei Ograda în deplasare la Diana Scânteia, victorie la limită acasă pentru Bărăganul Ciulnița II cu Unirea Mihail Kogălniceanu.

SONY DSC

Etapa viitoare, una completă, liderul nu-și pune decât problema scorului în meciul de acasă cu lanterna Diana Scânteia, în schimb Real Cosâmbești ca să păstreze distanța de cinci puncte față de AS Căzănești (care are prima șansă acasă cu FC Traian) este obligată să învingă acasă într-un meci dificil Recolta Săveni. Meciuri echilibrate sunt programate și la Buești, Gura Ialomiței, M. Kogălniceanu și Ograda.

Marius O.

Foto: Recolta Gh. Lazăr II – Real Gimbășani

SONY DSC

Rezultatele etapei

(neomologate)

CS Amara II și Recolta Buești au stat

Recolta Săveni – AS Cazanesti 4-0 (3-0)
FC Traian – Gura Ialomiței
9-1

Diana Scânteia – Gloria Ograda 0-3

Suditi- Albești scor 1-6 (1-2)

Recolta Ghe.Lazar II – Real Cosambesti 1-5 (1-2)
Baraganul Ciulnița II – Unirea M. Kogălniceanu
2-1


CLASAMENT

(neomologat)

1. AS Albesti 24 19 0 4 98-37 60p

2. Real Cosambesti 24 18 2 4 111-34 56p

3. AS Cazanesti 24 16 3 5 82-41 51p

4. Recolta Saveni 24 15 3 6 72–49 48p

5. Gloria Ograda 25 13 5 7 60–45 44p

6. CS II Amara 24 12 4 8 58–58 40p

7. Gl. G. Ialomitei 24 12 3 9 5956 39p

8. Ialomita Suditi 24 10 3 11 7164 33p

9. Br. Ciulnita II 24 10 3 11 68–77 33p

11. Un. M. Kog. 24 7 2 15 59–65 23p

10. FC Traian 24 7 2 15 59–81 23p

12. Recolta Buești 24 5 5 14 58–106 20p

13. Rec. Gh. Lazăr 25 3 2 19 4792 11p

14. Diana Scânteia 24 2 1 21 43–140 7p

ETAPA VIITOARE

(sâmbătă, 11 iunie)

Recolta Buești – Recolta Gh. Lazar II

Real Cosâmbești – Recolta Săveni

AS Căzănești – FC Traian

Gloria Gura Ialomitei – Bărăganul Ciulnița II

Unirea M.Kogalniceanu – Ialomita Sudiți

Albesti 08 – Diana Scânteia

Gloria Ograda – C.S. Amara II

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC


Copyright 2022 - Ziarul Ialomița - All Rights Reserved