Fotbal, Liga 3, Seria 3

Rezultat bun la Fetești, joc spectaculos la Gheorghe Doja

În ultima etapă disputată anul acesta, reprezentantele județului Ialomița în Liga 3 au reușit să câștige doar un punct din șase puse în joc.

Isprava a aparținut de această dată jucătorilor de la CSM Fetești, care au jucat de la egal la egal cu lideru Farul 2 Constanța. La pauză niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie, pentru ca în minutul 56 feteștenii să preia conducerea prin golul înscris de Radicof. Bucuria nu a ținut decât trei minute, pentru că oaspeții înscriind pentru 1-1 (scor care se va menține până la finalul partidei) prin Josemi Castaneda.

Recolta Gheorghe Doja a avut și ea o prestație spectaculoasă acasă cu CS Afumați, într-un meci cu opt goluri. A fost un început furtunos al gazdelor care au înscris de două ori Ionuț Cositoru (min. 23) și Mihai Năstase (min. 26), dar oaspeții au egalat relativ repede ăprin Robert Buduroi (min. 28) și Ionuț Zaina (min. 31), pentru ca în minutul 40 să preia conducerea prin golul înscris de același Ionuț Zaina. Și totuși, în ultimul minut al primei reprize Costin Anton înscrie pentru dojeni, astfel că la intrarea în vestiare scorul pe tabela de marcaj arăta 3-3. După pauză, gazdele au redus… motoarele și nu au mai înscris niciun gol, în timp ce oaspeții mai lovesc de două ori, prin Cristian Onțel (min. 65) și Mugur Dedu (min. 88).