Fotbal, Liga 3, Seria 3

Ionuț Cositoru înscrie din nou pentru Recolta Gh. Doja, CSM Fetești pierde la masa verde pentru… lipsă de asistență medicală

Recolta Gheorghe Doja a cedat greu în deplasare la Gloria Albești, după ce a condus prin golul înscris în minutul 25 de Ionuț Cositoru, cel care a adus echipei dojene și victoria din etapa precedentă de acasă, cu CSM Oltenița. Gazdele au egalat relativ repede, în minutul 27 după un gol înscris de Robert Pâslaru, pentru ca în minutul 38 Gheorghe Andrescu să înscrie golul prin care gazdele au preluat conducerea, scor care avea să rămână neschimbat până în finalul meciului.

În clasament, la egalitate de puncte Recolta Gheorghe Doja a fost depășită de FC Voluntari grație golaverajului mai bun.

Din păcate, CSM Fetești pierde cu 3-0 meciul pe care trebuia să-l dispute acasă cu Înainte Modelu deoarece organizatorii nu au asigurat asistență medicală. Nu mai comentăm.