duo manager
lunca_2012
ALTEX
SportVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
Fotbal, Liga 3 – Seria II. Vis spulberat pentru Recolta Gheorghe Doja la Brăila, Unirea Slobozia are meci dificil etapa viitoare

Recolta Gheorghe Doja s-a deplasat vineri la Brăila pentru a întâlni Dacia Unirea cu gândul să vină acasă măcar cu un punct. Și totul părea posibil, mai ales după ce în minutul 27 Alexandru Herea avea să deschidă scorul, aducându-i pe dojeni în avantaj. Gazdele aveau să egaleze în minutul 38 prin Rareș Cristea, tot acesta aducându-i pe brăileni în avantaj imediat după pauză, iar în minutul 61 Răzvan Băcanu ducea scorul la 3-1. Dojenii au punctat în minutul 69 prin Vlăduț Popescu și au reaprins speranțele într-un meci egal, dar finalul meciului a prins tabela nemodificată.
Unirea Slobozia a învins pe teren propriu Înainte Modelu cu 2-0, prin golurile înscrise de Adrian Moldovan în minutul 60 și de Mihăiță Năstase în minutul 75.
Etapa viitoare Recolta Gheorghe Doja întâlnește pe propriu teren Viitorul Ianca, în timp ce Unirea Slobozia se deplasează pentru un meci dificil la SC Popești Leordeni, echipă cu maxim de puncte ca și slobozenii, dar cu un golaveraj superior. Așadar, doar o victorie ar putea sălta Unirea în clasament, poate chiar pe primul loc dacă Metalul Buzău nu învinge CS Tunari.
Nicolae TACHE

Rezultatele etapei: Dacia Unirea Brăila - Recolta Gheorghe Doja 3-2, CS Tunari - CS Făurei 3-2, Axiopolis Sport Cernavodă - SC Popeşti Leordeni 1-4, Unirea Slobozia - Înainte Modelu 2-0, CS Afumaţi - Poseidon Limanu-2 Mai 2-0, Agricola Borcea - Mostiştea Ulmu 2-2, CS Medgidia - FCSB 0-0, Viitorul Ianca - Metalul Buzău 1-3.

16. Poseidon Limanu 2 0 0 2 1-6 0 -3

ETAPA VIITOARE: Metalul Buzău - CS Tunari, Recolta Gheorghe Doja - Viitorul Ianca, FC FCSB 2 - Dacia Unirea Brăila, Mostiştea Ulmu - CS Medgidia, Podeidon 2 Mai Limanu - Agricola Borcea, Înainte Modelu - CS Afumaţi, SC Popeşti Leordeni - Unirea Slobozia, CS Făurei - Axiopolis Sport Cernavodă.