Ialomitastea
Nr. 2022, Anul , din 18-Mai-2019



Categorii
Prima pagina
Editorial
Reportaj - Interviu - Anchete
Sport
Politica
Cultura - Sanatate
Zig-Zag Agerpres
Eveniment
Actualitate
Care va sa zica
Anunturi si Licitatii Publice
Mica publicitate
Contact
Horoscop zilnic
Arhiva
sc oyl company
racman-a
hotel ialomita-a
duo manager
lunca_2012
ALTEX
Prima paginaVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
Rezultatele de dumincă în Liga 5 și Liga 6


Fotbal, Liga 5 - Seria I

Liderul, învins duminică la Stelnica, Gloria Gura Ialomiței învinge fără drept de apel Unirea Scânteia și saltă trei locuri în clasament

REZULTATE, ETAPA 15

Gloria Ograda – FC Traian 8-1
Unirea M. Kogălniceanu – Victoria Bordușani 5-2
Recolta Săveni – FC Movila 2-0
Gloria Gura Ialomiței – Unirea Scânteia 3-0
Orezu – Dunărea Giurgeni 5-1
Albești 08 a stat
Rapid Perieți – Agronomia Bucu 1-1
Inter Stelnica – Abatorul II Slobozia 2-1

CLASAMENT

1. Abatorul II Slobozia 16 12 3 0 65-20 39p
2. U. M.Kogalniceanu 16 10 3 3 59-33 33p
3. Orezu 16 10 2 3 60-32 32p
4. Gloria Ograda 16 9 2 5 51-39 29p
5. Unirea Scanteia 16 9 1 6 53-44 28p
6. Recolta Saveni 16 8 1 7 44-37 25p
7. Inter Stelnica 15 6 2 6 30-42 23p
8. Albesti 15 6 3 6 30-35 21p
9. Gl. Gura Ialomitei 16 6 1 9 44-51 19p
10. FC Movila 16 4 6 6 34-37 18p
11. Agronomia Bucu 16 5 3 8 38-44 18p
12. FC Traian 16 5 3 8 42-60 18p
13. Victoria Bordusani 16 4 2 10 31-44 14p
14. Rapid Perieti 16 3 3 10 31-51 12p
15. Dunarea Giurgeni 14 2 1 11 17-63 7p

Liga 5 – Seria II

Progresul Sf. Gheorghe pierde teren în lupta pentru primul loc, Olimpia Rădulești începe asaltul pentru salvarea de la retrogradare


REZULTATELE ETAPEI

Unirea Sărățeni – Recolta Malu Roșu 6-1
Unirea Gârbovi – Viitorul Moldoveni 3-0
Voința Reviga – Înfrățirea Jilavele 1-6
FC Dridu – Avântul Grindu 1-0
Progresul Sf. Gheorghe – Stăruința Broșteni 0-0
Voința Cocora – Victoria Roșiori 1-5
Juventus Borănești stă
Olimpia Rădulești – Coșereni 5-2

CLASAMENT


1. Infratirea Jilavele 16 13 1 2 66 22 40p
2. Pr. Sf. Gheorghe 16 11 3 2 44 16 36p
3. Cosereni 16 9 2 5 38 25 29p
4. FC Dridu 16 10 2 4 35 19 32p
5. Unirea Sarateni 16 9 4 3 62 35 31p
6. Juventus Boranesti 15 9 1 5 53 35 28p
7. Vointa Cocora 16 7 1 8 40 43 22p
8. Viitorul Moldoveni 16 6 4 6 39 43 22p
9. Unirea Girbovi 16 6 2 8 50 49 20p
10. Staruinta Brosteni 16 5 3 8 31 35 18p
11. Avantul Grindu 16 5 2 8 30 38 17p
12. Victoria Rosiori 16 5 1 10 23 42 16p
13. Vointa Reviga 16 4 0 12 34 63 6p
14. Recolta Malu Rosu 16 2 3 11 21 70 3p
15. Olimpia Radulesti 15 2 3 10 25 52 -3p
* Olimpia Radulesti: minus 12 puncte pentru substituire jucatori
** Vointa Reviga: minus 6 puncte pentru substituire jucator
*** Recolta Malu Rosu: minus 6 puncte pentru substuire jucator

Liga 6 – Seria I

Diana Scânteia a ajuns la cota de o sută goluri primite

REZULTATELE ETAPEI
Viitorul Ialomița – Real Gimbășani 2-7
Ialomița Sudiți – Spicul Mărculești 0-3
Viitorul Valea Ciorii - Diana Scânteia 10-0
Real Bucu – Agronomia Bucu 2-1

CLASAMENT


1. Real Gimbasani 16 15 0 1 81 13 45p
2. Real Bucu 16 11 2 3 67 29 35p
3. Spicul Marculesti 16 11 1 4 67 29 34p
4. Agronomia 2 Bucu 16 6 3 7 46 40 21p
5. Viitorul Valea Ciorii 16 7 3 6 46 43 18p
6. Ialomita Suditi 16 3 4 9 30 53 13p
7. Viitorul Ialomita 16 2 1 13 34 86 7p
8. Diana Scânteia 16 1 2 13 22 100 5p
* Viitorul Valea Ciorii: minus 6 puncte pentru substituire jucator

Liga 6 – Seria II

Egal în derby-l etapei: Avântul Rovine – Bărăganul II Ciulnița 1-1

REZULTATELE ETAPEI

Avântul Rovine – Bărăganul II Ciulnița 1-1
Recolta Buești – CS Amara II 3-0
Spicul Miloșești – Colilia 3-2
Fair Play Sl. Nouă a stat (AS Ciochina s-a retras din campionat)

CLASAMENT


1. Baraganul II Ciulnita 16 12 2 2 77 27 38p
2. Recolta Buesti 16 10 4 2 53 34 34p
3. Avantul Rovine 16 9 2 5 52 32 29p
4. Spicul Colilia 15 7 1 7 36 41 22p
5. Spicul Milosesti 16 5 2 9 35 51 17p
6. C.S. Amara II 15 5 1 9 47 58 16p
7. AS Ciochina 15 4 1 10 29 65 13p
8. F.Play Sl. Noua 15 3 1 11 44 65 10p


Liga 6 – Seria III

Înfrățirea II Jilavele învinge greu Gloria Alexeni

REZULTATELE ETAPEI

Libertatea Sălcioara – Fulgerul Fierbinți (nu ne-a parvenit rezultatul)
Athletic Valea Măcrișului – Viitorul Rași 6-1
Înfrățirea II Jilavele – Gloria Alexeni 1-0
Victoria II Munteni Buzău a stat

CLASAMENT


1. Victoria II Mt.Buzau 14 10 0 3 63 32 30p
2. Libertatea Salcioara 14 7 3 3 48 36 24p
3. Infratirea Jilavele II 14 7 2 4 37 28 23p
4. Fulgerul Fierbinti 13 5 2 6 35 37 17p
5. Ath. V. Macrisului 13 3 3 7 29 38 12p
6. Gloria Alexeni 14 3 2 7 24 41 11p
7. Viitorul Rasi 15 4 2 8 21 45 8p

* Viitorul Rasi: minus 6 puncte pentru substituire jucator



( )




Sondaj
?




ALTEX
hotel parc-a
cabinet estetica-a
spala_bine
hotel ialomita new 2013
LIVIU
SERVICE INTERNATIONAL
Copyright 2004 - 2016 © S.C. IALPRESS S.R.L.  
Ia permisul din prima!
Intrebarile DRPCIV. Mediu de invatare. Legislatie. Pregatire completa pentru categoriile A, B, C si D.