duo manager
lunca_2012
ALTEX
Prima paginaVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
FOTBAL, LIGA 3 – SERIA II. Unirea Slobozia a ratat șansa să se apropie la un punct de Rapid București, mai mult, a pierdut și locul doi în clasament

A început returul în Liga 3, acolo unde evoluează și Unirea Slobozia. Din păcate, vineri, în deplasare, slobozenii au pierdut cu 3-2 la Modelu, căzând pe locul trei, fiind depășită în clasament de CS Afumați, care a câștigat trei puncte fără să joace, în urma retragerii din campionat a Deltei Tulcea. Mai mult, Unirea Slobozia a ratat și șansa să se apropie la un punct de liderul Rapid București, care a pierdut duminică, neașteptat, în fața echipei Progresul Spartac București.
Etapa viitoare, sâmbătă 9 martie de la ora 15, Unirea Slobozia primește vizita echipei Axiopolis Cernavodă. Rapid București, chiar dacă nu are meci ușor acasă cu Popești Leordeni, pornește totuși favorită, în timp ce CS Afumați pare a nu avea emoții acasă cu FCSB II. Așa că, nu se anunță modificări pe podium.

REZULTATELE ETAPEI

Înainte Modelu - Unirea Slobozia 3-2
Au înscris: Florin Vasile (3), Cristian Vasile (55), Cristian Flisc (86) / Constantin Toma (7, 83 - pen.)
Delta Dobrogea Tulcea - CS Afumaţi 0-3 (Delta Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului)

SERVICE INTERNATIONAL
Copyright 2004 - 2016 © S.C. IALPRESS S.R.L.
Ia permisul din prima!
Intrebarile DRPCIV. Mediu de invatare. Legislatie. Pregatire completa pentru categoriile A, B, C si D.