Ialomitastea
Nr. 988, Anul , din 17-August-2018



Categorii
Prima pagina
Editorial
Reportaj - Interviu - Anchete
Sport
Politica
Cultura - Sanatate
Zig-Zag Agerpres
Eveniment
Actualitate
Care va sa zica
Anunturi si Licitatii Publice
Mica publicitate
Contact
Horoscop zilnic
Arhiva
sc oyl company
racman-a
hotel ialomita-a
duo manager
lunca_2012
Prima paginaVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
Rezultatele de sâmbătă în Liga 4 și Liga 5 Seria I
Fotbal, Liga 4 – Seniori

FC Urziceni învinge Recolta Gg. Doja și Abatorul Slobozia se desprinde în fruntea clasamentului

Rezultate, etapa 24
Abatorul Slobozia - Baraganul Ciulnita 6-1
C.S. Amara - Victoria Tandarei 2-0
Rapid Fetesti - Unirea Ion Roata 0-3
Unirea Scanteia - Olimpia Radulesti 12-4
FC Urziceni - Recolta Gh. Doja 5-2
Viitorul Axintele - Spartacus Iazu 6-3
Recolta 2008 Gh. Lazar - Victoria Mt. Buzau 0-0
Secunda Adincata - Spicul Colilia 4-2

Clasament seniori

1. Abatorul Slobozia 24 20 1 3 88-20 61p +25
2. Recolta Gh. Doja 24 17 3 4 87-41 54p +18
3. Viitorul Axintele 24 14 5 5 69-37 47p +11
4. Victoria Mt. Buzau 24 14 3 7 56-41 45p +9
5. FC Urziceni 24 13 4 7 63-29 43p +7
6. Baraganul Ciulnita 24 12 6 6 61-40 42p +6
7. Secunda Adincata 24 11 4 9 53-39 37p +1
8. Recolta Gh. Lazar 24 11 4 9 60-70 37p +1
9. Victoria Tandarei 24 11 2 11 46-39 35p -1
10. Unirea Ion Roata ** 23 11 3 9 71-53 33p 0
11. C.S. Amara *** 24 9 7 8 51-45 33p -2
12. Rapid Fetesti 24 6 3 15 34-63 21p -15
13. Olimpia Radulesti 24 7 0 17 51-86 21p -15
14. Spartacus Iazu 24 5 2 17 61-87 17p -19
15. Unirea Scanteia 24 3 3 18 49-121 12p -24
16. Spicul Colilia * 23 1 2 20 35-122 2p -25
* minus 3 puncte (retragerea echipei de pe teren la jocul Ion Roata-Colilia)
** minus 3 puncte (neprezentare cu echipa de juniori in etapa 15)
*** minus 1 punct (neprezentare cu echipa de juniori in etapa 15 - justificata)
Fotbal, Liga 5 - Seria I

Flacăra Andrășești tot mai speră, salt spectaculos pentru FC Movila în clasament

Rezultate, etapa 24

Gloria Ograda sta
FC Movila - Rapid Perieti 3-2
Dunarea Giurgeni - Gloria Gura Ialomitei 2-4
Victoria Bordusani - Agronomia Bucu 2-3
Flacara Andrasesti - Albesti 4-1
Unirea M.Kogalniceanu - Inter Stelnica 5-0
Unirea Grivita - Orezu 1-0
Recolta Saveni - FC Traian 2-3

Clasament

1. Unirea Grivita 23 21 1 1 79-23 64p +28
2. Agronomia Bucu 23 13 4 6 82-55 43p +10
3. Unirea M.Kogalniceanu 23 11 6 6 91-47 40p +4
4. FC Traian 22 11 5 6 61-49 38p +5
5. Gloria Gura Ialomitei 23 10 3 10 52-52 36p +3
6. Orezu 22 10 3 9 56-53 33p 0
7. Inter Stelnica 22 9 3 10 51-50 30p -3
8. Victoria Bordusani 22 8 5 9 39-38 29p -4
9. FC Movila 22 8 3 11 46-68 27p -6
10. Rapid Perieti * 23 9 2 12 61-77 26p -4
11. Gloria Ograda 22 6 6 10 55-60 24p -9
12. Recolta Saveni ** 23 9 3 11 54-60 24p -6
13. Dunarea Giurgeni 22 7 3 12 53-62 24p -9
14. Albesti 22 5 2 15 47-86 18p -15
15. Flacara Andrasesti 22 5 1 16 35-80 16p -17

* minus 3 puncte (neprezentare juniori la Traian)
** minus 6 puncte (substituire jucator in jocul cu Stelnica)


( )




Sondaj
?




hotel parc-a
cabinet estetica-a
spala_bine
hotel ialomita new 2013
LIVIU
SERVICE INTERNATIONAL
Copyright 2004 - 2016 © S.C. IALPRESS S.R.L.  
Ia permisul din prima!
Intrebarile DRPCIV. Mediu de invatare. Legislatie. Pregatire completa pentru categoriile A, B, C si D.