Ialomitastea
Nr. 952, Anul , din 14-Decembrie-2017



Categorii
Prima pagina
Editorial
Reportaj - Interviu - Anchete
Sport
Politica
Cultura - Sanatate
Zig-Zag Agerpres
Eveniment
Actualitate
Care va sa zica
Anunturi si Licitatii Publice
Mica publicitate
Contact
Horoscop zilnic
Arhiva
sc oyl company
racman-a
hotel ialomita-a
euroinvest tel-a
itp-a
duo manager
lunca_2012
SportVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
Fotbal, juniori. Rezultatele etapei 7 în Liga 4 și Liga 5

Sâmbătă și duminică, în deschiderea meciurilor de seniori, au avut loc întâlnirile între echipele de juniori din Liga 4 și cele două serii ale Ligii 5. Publicăm rezultatele, omologate marți de Asociația Județeană de Fotbal.

Liga 4

C.S. Amara - Abatorul Slobozia 0-4
Baraganul Ciulnita - Rapid Fetesti 1-0
Victoria Tandarei - Unirea Scanteia 3-0
Unirea Ion Roata - FC Urziceni 0-1
Olimpia Radulesti - Viitorul Axintele 2-4
Recolta Gh. Doja - Recolta 2008 Gh. Lazar 4-2
Spartacus Iazu - Secunda Adincata 2-3
Victoria Mt. Buzau - Spicul Colilia 3-2

1. Recolta Gh. Lazar
7 6 0 1 30-8 18p +9
2. Victoria Tandarei
7 6 0 1 32-23 18p +6
3. Victoria Mt. Buzau
7 5 1 1 30-15 16p +7
4. Abatorul Slobozia
7 4 3 0 30-10 15p +6
5. Viitorul Axintele
7 4 1 2 35-20 13p +4
6. FC Urziceni
7 4 1 2 24-12 13p +1
7. Secunda Adincata
7 4 0 3 22-18 12p +3
8. Recolta Gh. Doja
7 3 2 2 25-23 11p +2
9. Unirea Scanteia
7 3 1 3 22-19 10p -2
10. Spicul Colilia
7 2 1 4 25-21 7p -2
11. C.S. Amara
7 2 1 4 7-18 7p -5
12. Unirea Ion Roata
7 2 0 5 22-13 6p -6
13. Baraganul Ciulnita
7 2 0 5 12-39 6p -6
14. Rapid Fetesti
7 1 1 5 7-21 4p -8
15. Olimpia Radulesti
7 1 0 6 11-30 3p -9
16. Spartacus Iazu
7 1 0 6 7-51 3p -6


Liga 5, Seria I

FC Movila a stat
Gloria Ograda - Dunarea Giurgeni 3-2
Rapid Perieti - Victoria Bordusani 1-2
Gloria Gura Ialomitei - Flacara Andrasesti 6-2
Agronomia Bucu - Unirea M.Kogalniceanu 3-3
Albesti 08 - Unirea Grivita 3-0
Inter Stelnica - Recolta Saveni 2-3
Orezu - FC Traian 1-1

1. Victoria Bordusani
6 6 0 0 32-5 18p +9
2. Gloria Gura Ialomitei
7 5 0 2 25-17 15p +3
3. FC Movila
6 4 1 1 28-7 13p +4
4. Gloria Ograda
6 4 0 2 16-21 12p 0
5. Albesti 08
6 3 1 2 17-15 10p +1
6. FC Traian
7 3 1 3 15-16 10p +1
7. Unirea M.Kogalniceanu
7 3 1 3 16-22 10p +1
8. Rapid Perieti
7 3 0 4 22-13 9p -3
9. Agronomia Bucu
7 2 2 3 20-19 8p -4
10. Orezu
6 2 1 3 11-18 7p -2
11. Inter Stelnica
6 2 0 4 14-17 6p -3
12. Flacara Andrasesti
6 2 0 4 11-23 6p -3
13. Recolta Saveni
6 2 0 4 13-26 6p 0
14. Unirea Grivita
7 2 0 5 11-25 6p -3
15. Dunarea Giurgeni
6 1 1 4 7-14 4p -5

Liga 5, Seria II

Progresul Sf. Gheorghe - Recolta Malu Rosu 1-5
Avantul Grindu - Cosereni 1-5
Vointa Cocora - Vointa Maia 2-1
AS Cazanesti - Staruinta Brosteni 6-0
Unirea Sarateni - Recolta Barcanesti 0-3
Infratirea Jilavele - Fulgerul Fierbinti 0-3
FC Dridu - Vointa Reviga 8-1
Juventus Boranesti - Viitorul Moldoveni 8-2

1. Cosereni
7 6 0 1 36-5 18p +6
2. FC Dridu
7 5 1 1 32-19 16p +7
3. Juventus Boranesti
7 5 0 2 37-16 15p +6
4. Recolta Barcanesti
7 5 0 2 25-12 15p +6
5. Avantul Grindu
7 4 1 2 17-15 13p +1
6. Vointa Cocora
7 4 0 3 21-16 12p 0
7. AS Cazanesti
7 4 0 3 20-24 12p 0
8. Fulgerul Fierbinti
7 3 1 3 29-22 10p +1
9. Staruinta Brosteni
7 3 1 3 12-17 10p -2
10. Vointa Maia
7 3 0 4 20-17 9p -3
11. Viitorul Moldoveni
7 3 0 4 25-24 9p 0
12. Recolta Malu Rosu
7 2 3 2 18-24 9p 0
13. Infratirea Jilavele
7 2 1 4 17-23 7p -2
14. Vointa Reviga
7 2 0 5 13-29 6p -3
15. Unirea Sarateni
7 1 0 6 10-41 3p -9
16. Progresul Sf. Gheorghe
7 0 0 7 11-39 0p -12


( Nicolae TACHE )




Sondaj
?




hotel parc-a
cabinet estetica-a
spala_bine
hotel ialomita new 2013
tritipan
LIVIU
Copyright 2004 - 2016 © S.C. IALPRESS S.R.L.  
Ia permisul din prima!
Intrebarile DRPCIV. Mediu de invatare. Legislatie. Pregatire completa pentru categoriile A, B, C si D.