duo manager
lunca_2012
SportVersiune pentru tiparireRecomanda unui prieten acest articolParerile cititorilor
Fotbal, Liga 3, Seria II Unirea Slobozia, victorie clară la Becali acasă

Disputat vineri la București, meciul dintre Unirea Slobozia și a doua echipă a Stelei lui Becali a dat câștig de cauză slobozenilor, care au câștigat cu 3-1. Scorul a fost deschis de Florinel Ibrian în minutul 34, în minutul 59 Mihăiță Năstase a dus scorul la 2-0, gazdele au redus din handicap în minutul 75 din lovitură de la 11 metri executată de Mario Mihai, pentru ca în minutul 81 Adrian Răduca să stabilească rezultatul final tot în urma executării unui penalty.
O victorie care aduce și un salt de două locuri, peste învinsa sa din această etapă și peste Olimpia Rm. Sărat (care a pierdut acasă cu un scor rușinos în fața echipei Axiopolis Cernavodă), așadar locul cinci, unul mai aproape de valoarea sa. Urmează două meciuri în care Unirea Slobozia poate câștiga maxim de puncte: sâmbăta aceasta acasă cu ACSM Oltenița, etapa următoare în deplasare la Sportul Chișcani, echipă care în această etapă a cucerit primul său punct, chiar la Oltenița acasă. În fruntea clasamentului nu se prefigurează modificări majore, toate echipele de pe primele cinci locuri având prima șansă în meciurile care se vor disputa în acest week-end.

Etapa viitoare

FC Voluntari 2 - FCSB 2, Olimpia Râmnicu Sărat - Progresul Spartac, Axiopolis Cernavodă - Sportul Chiscani, Unirea Slobozia - ACSM Olteniţa, Agricola Borcea - Înainte Modelu, Victoria Traian - Metalul Buzău, Farul Constanţa - Delta Dobrogea Tulcea.